|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Transmission Type: | Automatic |
| Engine Type: | 4 Stroke |
Suppliers with verified business licenses
| Engine | 1000cc liquid cooling V-Twin,SOHC |
| Engine brand | Qiannjiang |
| Starting system | Electric start |
| Driving system | Selectable 2WD/4WD/Lock 4WD with Visco-4Lokfront Differential |
|
Front and rear suspension |
Front suspension: Arched double A-arm with front sway bar Rear suspension:Torsional Trailing arm Independent(TTI) |
| Tank capacity | 18L |
| Tire(F/R) | 28x9-14/28x11-14 inch |
| Brake | Dual 260mm disc brakes with hydraulic twin-piston calipers |
| Speed meter | LCD meter
(Digital Gauge,Speedometer,Odometer,Tripmeter,Tachometer,Coolant Temperature,Volt Meter,Hour Meter,Service Indicator,Clock,Gear Indicator,Fuel Gauge,Hi-Temp Light,Seatbelt Reminder Light,DC Outlet) |
| Wheelbase | 142CM |
| Gear | Automatic CVT P/R/N/L/H |
| Absorber | Front and rear hydraulic absorber |
|
N.W/G.W
|
396kg/420kg
|
|
Exhaust Pipe
|
Single pipes |
| QTY | 20ft:8PCS 40HQ:16PCS |
| Dimension | 245*129*150cm |
| Packing size | 225*115*105cm |
REAL PICTURES



DETAILED PICTURES
1000cc engine
Real hydraulic shock absorber
Electronic steering power
2.Strict requirements for assembling,inspecting vehicles.
3.Every vehicle has "ID" to ensure after-sales and traceability.
4.We have professional R&D team.